![]()
Od września podopieczni Niepublicznego Terapeutycznego Gimnazjum „Prolog” w Suwałkach będą uczęszczać do szkoły w nowo wyremontowanym budynku przy ulicy Paca 4. Wszystko dzięki akcji „Tysiąc razy sto” prowadzonej od lipca przez gimnazjum oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawowa „Bajka”. Akcja miała na celu zebranie po sto złotych od tysiąca osób, a zgromadzone fundusze przeznaczono na remont ponad 150 m2 powierzchni budynku. – Do pomocy włączyło się mnóstwo osób za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni – mówiła w piątek (17.08.18) Urszula Duda, dyrektor „Bajki”.
Również od września w ramach stowarzyszenia rozpocznie działalność organizacja non-profit pod nazwą „Dzielnia Wiedzy”. Nowy podmiot zajmować się będzie głównie dziećmi ze spektrum autyzmu oraz takimi, które wymagają dodatkowej opieki. Organizacja, jak mówi Barbara Wierzbowska – Lebiediew prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, prowadzić będzie tak zwany Trening Umiejętności Społecznych. Ma on na celu nauczyć podopiecznych współpracy w grupie oraz lepszej komunikacji z innymi ludźmi.

