MTB Suwałki Wicemistrzami Polski
Suwałki/Kumowa Dolina 03/08/2017

Historyczny sukces kolarzy MTB Suwałki. W ostatni weekend lipca (29-30) w Kumowej Dolinie odbyły się kolejne mistrzostwa Maratonów Kresowych. W sobotę (29.07) kolarze wzięli udział w jeździe indywidualnej na czas. O tytuł oraz biało-czerwoną koszulkę Mistrza Polski walczyli nie tylko zawodnicy z różnych części naszego kraju, ale także znani kolarze zza wschodniej granicy. Pojawiła się między innymi Ksenia Czernych – kilkukrotna Mistrzyni Świata w jeździe na orientację. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 20 zawodników reprezentujących MTB Suwałki. Na trasie MINI srebrny medal w kategoria Młodziczka zdobyła Lena Szostak. W Maratonie (18,5km) zawodnicy z Suwałk zdobyli dwa tytuły Mistrza Polski – Małgorzata Walendzewicz w kategorii K50 i Andrzej Bąkała wśród Mężczyzn M5. Brązowe medale zdobyli debiutująca w tym roku na Maratonach Kresowych Klaudia Ostrowska – Kobiety K3 oraz Junior Jakub Jeromin. Dzięki dobrym wynikom poszczególnych zawodników, Klub Rowerowy MTB Suwałki został Wicemistrzem Polski, ustępując jedynie drużynie Bliska Team. W niedzielę (30.07) przyszedł czas na setny w historii wyścig z cyklu Maratony Kresowe. Jak się okazało na mecie, jubileusz był także szczęśliwy dla kolarzy z Suwałk. Na trasie suwalscy zawodnicy zdobyli 8 medali. W najbliższą niedzielę (06.08) najdłuższy w cyklu Maratonów Kresowych wyścig w Sejnach.