MKS Ślepsk Suwałki ponownie lepszy od lidera
Tomaszów Mazowiecki / Suwałki 11/02/2019

Siatkarze MKS Ślepska Suwałki pokonali lidera 1. Ligi Mężczyzn KS Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 25:16, 17:25, 25:15). Warto przypomnieć, że było to już drugie zwycięstwo suwalczan nad zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego w trwającym sezonie 2018/2019.

Początek meczu nie wskazywał na to, że biało-niebiescy dojdą do głosu i będą stroną dominującą. Tomaszowianie w krótkim czasie wypracowali bezpieczną przewagę, ale równie szybko ją stracili. W połowie pierwszej partii podopieczni Mateusza Mielnika ruszyli w pogoń za gospodarzami i zwyciężyli do 23 punktów. Drugi set to już dominacja biało-niebieskich w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wysoka skuteczność w ataku i polu zagrywki poskutkowała zwycięstwem do 16 punktów. Lechia spróbowała „złapać” kontakt w trzeciej partii. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy nie dali za wygraną i głównie za sprawą zmienników przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Ślepska. W czwartym secie ponownie wypunktowali gospodarzy oddając zaledwie 15 punktów i zwyciężyli w całym meczu 3:1.

MVP sobotniego spotkania został libero MKS Ślepsk Suwałki – Paweł Filipowicz.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 1:3 (23:25, 16:25, 25:17, 15:25)

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki: Neroj, Błoński, Gutkowski, Janus, Miniak, Musiał, Mihułka (L) oraz Pigłowski, Rusin, Sobolewski, Toma
MKS Ślepsk Suwałki: Siek, Kapaiev, Rohnka, Sapiński, Winnik, Gonciarz, Filipowicz (L) oraz Szwaradzki, Macyra, Skrzypkowski, Tomczak