Mistrzostwa Województwa Podlaskiego
Suwałki 04/12/2017

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Suwałk odbyły się w weekend (01-02.12) w Suwałkach. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z 12 klubów. Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonali: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Grzegorz Krysa – zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Suwalski MUKS „Olimpijczyk” reprezentowało 87 zawodników, którzy zdobyli 81 medali: 27 złotych, 29 srebrnych i 25 brązowych. W klasyfikacji drużynowej suwalski klub zajął II miejsce ulegając jedynie Juvenii Białystok.

Szczegółowe wyniki:

Złoto i mistrzostwo województwa: Joanna Bobrowska (50 m stylem motylkowym), Dominika Burdyn (50 m i 100 m stylem motylkowym), Aleksandra Chmielewska (50 m stylem grzbietowym), Aleksandra Domoradzka (200 m i 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym), Julia Domoradzka (50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m i 100 m stylem dowolnym), Julia Gwaj (100 m stylem grzbietowym), Karolina Szyszko (50 m i 100 m stylem motylkowym) oraz sztafeta 4×50 m stylem dowolnym-10 lat i młodsi i 14 latek.
Filip Kosiński (50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym), Michał Owsiejew (200 m i 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym), Marcin Szmajda (50 m i 100 m stylem grzbietowym) oraz sztafeta 4×50 m stylem dowolnym-14 latków.
Srebro: Joanna Bobrowska (100 m stylem motylkowym), Dominika Burdyn (200 m stylem dowolnym), Aleksandra Chmielewska (100 m stylem grzbietowym), Amelia Ciszewska (400 m stylem dowolnym), Julia Gwaj (50 m i 400 m stylem dowolnym), Zuzanna Sztukowska (50 m i 100 m stylem klasycznym), Karolina Szyszko (50 m i 100 m stylem dowolnym), Natalia Żyła (100 m stylem dowolnym) oraz sztafeta 4×50 m stylem dowolnym 11 latek, 12 latek i 13 latek.
Bartosz Birk (50 m stylem motylkowym), Hubert Miller (50 m stylem grzbietowym), Michał Owsiejew (100 m stylem zmiennym), Mateusz Pietkiewicz (100 m stylem grzbietowym), Arnold Plauszta (50 m stylem grzbietowym), Borys Szczepaniak (50 m i 100 m stylem klasycznym), Miłosz Węgrzynowicz (400 m stylem dowolnym), Jakub Wojczulis (50 m stylem motylkowym), Michał Zieliński (50 m i 100 m stylem klasycznym), Kamil Życzkowski (50 m i 100 m stylem grzbietowym) oraz sztafeta 4×50 m stylem dowolnym 10 lat i młodsi oraz 12 latków.
Brąz: Joanna Bobrowska (100 m stylem zmiennym), Magdalena Brzozowska (100 m stylem grzbietowym), Amelia Ciszewska (100 m stylem klasycznym), Julia Gwaj (200 m stylem dowolnym), Anna Ostrowska (50 m stylem motylkowym), Martyna Węgrzynowicz (50 m i 100 m stylem dowolnym), Natalia Woronko (100 m stylem grzbietowym) i Natalia Żyła (50 m stylem motylkowym), 
Kacper Borowski (100 m stylem klasycznym), Jakub Jankowski (50 m stylem motylkowym), Mateusz Kusek (100 m stylem dowolnym), Paweł Milewski (50 m i 100 m stylem klasycznym), Hubert Miller (100 m stylem grzbietowym), Mateusz Pietkiewicz (50 m stylem grzbietowym), Arnold Plauszta (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym), Marcin Szmajda (100 m stylem dowolnym), Patryk Truchan (400 m stylem dowolnym), Maciej Tumialis (50 m stylem grzbietowym), Miłosz Węgrzynowicz (100 m stylem dowolnym), Jakub Wojczulis (100 m stylem motylkowym), Kamil Życzkowski (500 m i 200 m stylem dowolnym)

Klasyfikacja końcowa:

Julia Domoradzka (10 lat i młodsi) – 1 miejsce
Karolina Szyszko (14 lat) – 1 miejsce
Filip Kosiński (13 lat) – 1 miejsce,
Michał Owsiejew (14 lat) – 1 miejsce
Aleksandra Chmielewska (11 lat) – 2 miejsce
Julia Gwaj (13 lat) – 3 miejsce,
Aleksadnra Domoradzka (14 lat) – 3 miejsce,
Dominika Burdyn (12 lat) – 4 miejsce
Marcin Szmajada (12 lat) – 5 miejsce
Arnold Plauszta (15 lat i starsi) – 5 miejsce
Martyna Węgrzynowicz (11 lat) – 6 miejsce
Michał Zieliński (11 lat) – 6 miejsce
Miłosz Węgrzynowicz (14 lat) – 6 miejsce.

Nasi Partnerzy

Napisz do nas

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Copyright © 2022. Bayer FM wykonany przez : Marek Panasiewicz

Facebook