Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Viet Vo Dao
07/12/2015

1

Prawie 200 zawodników z klubów z całego kraju i z zagranicy wzięło udział w XIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Viet Vo Dao w Ełku. Turniej odbył się w minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Jeziorna. W zawodach wzięli udział sportowcy ćwiczący różne sztuki walki między innymi: boks, judo, karate, taekwondo czy mma. Najwięcej medali, bo aż 33 zdobyła ełcka sekcja Viet Vo Dao. – Jest to bardzo imponujący wynik – mówi Sylwester Jankowski, organizator wydarzenia.

Drugie miejsce podczas Mistrzostw zajął klub MMA Team Ełk. Zawodnicy zdobyli łącznie 22 medale: 10 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe. Zadowolenia z wyników swoich podopiecznych nie kryje trener, Marian Zawadzki.

Podczas wydarzenia wyłoniono także najlepszego zawodnika Mistrzostw. – Została nim Maryla Korsak, z ełckiej sekcji Viet Vo Dao – dodaje Jankowski .

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu miasta Ełk.