Medale i kwalifikacje
Kowno - Bydgoszcz 17/09/2018

Dwa brązowe medale na turnieju w Kownie i sześć kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików na turnieju w Bydgoszczy zdobyli w miniony weekend zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk.

W międzynarodowym turnieju Kownie startowało ponad 400 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy i Słowenii.

Brązowe medale wywalczyli Bernard Mik i Rafał Butyński.

Natomiast w Bydgoszczy rozgrywano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Tam Patryk Laskowski wywalczył brąz w kat. -60kg.
Były to także eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików, które w październiku odbędą się w Rybniku.
Kwalifikacje na tą imprezę z Ełku oprócz Patryka zdobyli: Maja Gutowska, Oskar Szurakowski, Piotr Danieluk, Kuba Makal i Bartek Kukliński.

Wyjazd na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików współfinansowany był z budżetu Miasta Ełk w ramach realizacji projektu „Sport szansą dla młodych”.