Mecz do zapomnienia
Suwałki 30/04/2018

W meczu 28. kolejki Nice I Ligi, Wigry Suwałki przegrały w Chojnicach z Chojniczanką Chojnice 0:3.

Worek z bramkami rozwiązał już w 5. minucie meczu Hubert Wołąkiewicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Serhija Pyłypczuka. Kolejne trafienie, po fatalnym błędzie Hieronima Zocha, zanotował w 43. minucie spotkania Paweł Zawistowski. Wynik meczu ustalił Krzysztof Danielewicz, który w 86. minucie dobił z piątego metra strzał Dominika Jończego.

Niedzielna porażka sprawiła, że biało-niebiescy spadli na 4. miejsce w pierwszoligowej tabeli, ale wyniki pozostałych drużyn w 28. kolejce ułożyły się na tyle dobrze, że Wigry nie utraciły kontaktu ze strefą premiowaną awansem.

Kolejny ligowy mecz piłkarze suwalskich Wigier rozegrają już 4 maja na Stadionie MOSiR w Mielcu. W meczu 29. kolejki Nice I Ligi, rywalem biało-niebieskich będzie aspirująca do gry w ekstraklasie Stal Mielec. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 3:0 (2:0)
Bramki: Hubert Wołąkiewicz 5′ (k), Paweł Zawistowski 43′, Krzysztof Danielewicz 86′

Chojniczanka Chojnice: 84. Radosław Janukiewicz – 19. Karol Fila, 37. Dominik Jończy, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka – 9. Jakub Biskup (81′, 45. Adam Ryczkowski), 5. Paweł Zawistowski, 20. Oskar Paprzycki, 71. Sebastian Steblecki (77′, 14. Krzysztof Danielewicz), 8. Jakub Bąk – 17. Tomasz Mikołajczak.

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 22. Mateusz Spychała, 3. Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, 16. Artur Bogusz – 23. Serhij Pyłypczuk (74′, 32. Robert Obst), 10. Mateusz Radecki (46′, 20. Laurențiu Iorga), 8. Patryk Sokołowski, 25. Damian Gąska (88′, 27. Piotr Kwaśniewski), 19. Mariusz Rybicki – 9. Patryk Klimala.

żółte kartki: Wołąkiewicz, Zawistowski – Pyłypczuk, Żyro, Spychała.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).