Mamry umocniły się na pozycji lidera forBET IV ligi
Ełk/Lubawa 26/04/2021

Za nami 25. kolejka spotkań w ramach rozgrywek forBET IV ligi.

W sobotę 24 kwietnia na stadionie w Ełku lokalny Mazur podejmował drużynę Olimpii II Elbląg. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Mazura po wyśmienicie wykonanym strzale z rzutu wolnego Jakuba Lewandowskiego. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1-0. W drugiej połowie bardzo szybko do głosu doszli piłkarze Mazura, a mianowicie Stawiecki, który podwyższył na 2-0.

– Było to ciężkie spotkanie, dlatego wygrana bardzo nas cieszy – mówił Paweł Sobolewski, trener Mazura Ełk.

Po tym spotkaniu Mazur nadal zajmuje 12. miejsce w tabeli IV ligi.

W niedzielę 25 kwietnia grał inny czwartoligowiec z regionu, aktualny lider tych rozgrywek Mamry Giżycko. Tym razem piłkarze znad Niegocina wybrali się do Lubawy, gdzie mierzyli się z Motorem Lubawa. Mecz należał do tych wyrównanych i bardzo zaciętych.

Jednak to piłkarze Mamr okazali się lepsi, a mianowicie zwycięstwo ”Gieksie” zapewniło trafienie Rafała Raińskiego z 43. minuty. Dzięki tej wygranej i przegranej Mrągowii w Kętrzynie piłkarze Mamr umocnili się na pozycji lidera IV ligi i odskakują drugiej Mrągowii na 6 punktów.