Lekkoatleci z medalami
Białystok/Suwałki 11/09/2017

Pobili 9 rekordów życiowych, zdobyli 8 medali i 31 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Mowa o lekkoatletach z klubu LUKS HAŃCZA, którzy walczyli o mistrzostwo Polski w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Białymstoku. Złote medale  młodzicy zdobyli w rzucie oszczepem i biegach na 110 i 200 metrów. Tym samym Agata Andryszczyk i Kornel Rybacki wywalczyli bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików.  Dodatkowo za skok wzwyż suwalczanie wywalczyli srebro i dwa krążki tego samego koloru za rzut oszczepem. Tym samym całe podium w rzucie oszczepem opanowały zawodniczki „Hańczy”. Brąz powędrował także  za rzut dyskiem.

Szczegółowe wyniki :
Złoty medal w rzucie oszczepem z nowym rekordem życiowym 38.00m zdobyła Agata Andryszczyk.
Dwa złote krążki w biegach na 110m ppł i 200m ppł zdobył Kornel Rybacki, – 16.48 i 28.32.
Emilia Michałowska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż rezultatem 155cm oraz zajęła 5 miejsce w kuli z  wynikiem 10.13m.
Gabriela Butkiewicz – rzut oszczepem, 37.46m srebro
Kamil Brankiewicz, srebro rzut oszczepem -14.16m,  dysk –  46.99m.
Daria Bobrowska zdobyła brązowy medal w oszczepie z nowym rekordem życiowym 36.99m, zaś w kuli zajęła 6 miejsce.

Minima wynikowe uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski uzyskali medaliści:
G. Butkiewicz i D. Bobrowska w oszczepie,E. Michałowska w skoku wzwyż, K. Brankiewicz w kuli i dysku.

Wyniki pozostałych zawodników : Adam Andrejczyk – oszczep 39.61m /r. życ./ 6 miejsce, kula 9.12m, Patryk Makowski – 100m 12.41, 300m 39.87 ,7 lokaty,  Natalia Sak – 100m 13.80,  w dal 4.41m, Gabriela Staniewicz – 100m 14.21, 300m 45.74,Paulina Sofińska – 80m ppł 15.65, Inez Strzyżewska – 80m ppł, 14.47 /r. życ./  8 miejsce, 200m ppł 35.97, Zuzanna Strzyżewska – 80m ppł 13.16, 4 miejsce,  w dal 4.81m, 5 miejsce.