Laureaci konkursu „Trudne czasy”
Ełk 15/12/2017

„Trudne czasy” jakimi był okres II wojny światowej i lata powojenne były tematem konkursu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Ełku i okolic. W czwartek (14.12) poznaliśmy jego laureatów.

Organizatorzy, czyli ełcki oddział Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny RP oraz Muzeum Historyczne, postawiło przed młodymi ludźmi nie lada wyzwanie – mówi Teresa Ostrowska przewodnicząca Związku.

Do konkursu wpłynęło 18 prac. Wśród nich były reportaże, wywiady, czy opowiadania, które powstały w oparciu o wspomnienia żyjących świadków tamtych czasów.

O swoich pracach mówią Błażej Marciniak z Gimnazjum nr 4 i Aleksandra Mańkowska z Zespołu Szkół nr 1 w Ełku.

10-letnia Ola Nowak, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku, otrzymała wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki konkursu, bo warto zaznaczyć, że najmłodsza kategoria wiekowa była skierowana do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.

Kazimierz Bogusz, dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku, podkreśla dwa zasadnicze aspekty tego konkursu.

Tegoroczna edycja konkursu „Trudne czasy” odbyła się po raz czwarty.

WYNIKI:

I kat. wiekowa – młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych (klasy 6-8)
I miejsce – Damian Bednarowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku)
II miejsce – Marta Mielnik (Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku)
III miejsce – Alicja Ułanowicz (Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku)

II kat. wiekowa – młodzież uczęszczająca do szkół gimnazjalnych (klasy 2-3)
I miejsce – Julita Gajek (Gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej)
II miejsce – Natalia Polakowska (Gimnazjum nr 4 w Ełku)
III miejsce – Gabriela Rowińska (Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Wiśniowie Ełckim)

III kat. wiekowa –młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych (klasy 1-4)
I miejsce – Aleksandra Mańkowska (Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku)
II miejsce – Weronika Cwalina (Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku)
III miejsce – Dawid Szczech (Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku)

wyróżnienie:
Olga Nowak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku).

Nasi Partnerzy


Copyright © 2021. Bayer FM wykonany przez : Marek Panasiewicz

Facebook