Kolejne medale pływaków
Suwałki/Olsztyn 23/11/2020

13 zawodników MUKS „Olimpijczyk” Suwałki wzięło udział w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o Puchar Prezydenta Olsztyna w pływaniu. Zmagania odbyły się w piątek (20.11.20).

Suwalczanie byli klasyfikowani w kategorii OPEN ze względu na uczestnictwo spoza okręgu warmińsko-mazurskiego.

Troje zawodników zdobyło medale: Joanna Bobrowska zdobyła brąz na dystansie 100 metrów delfinem, Julia Domoradzka srebro na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz Nikodem Szmajda zdobył dwa brązowe medale na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Pływacy z Suwałk wzięli także udział w zawodach z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu. Turniej odbył się w weekend w Poznaniu. Największy sukces odniósł Marcin Makar, zajmując 1 miejsca we wszystkich konkurencjach, w których startował. Tym samym zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. 1 miejsce w stylu motylkowym na 200 metrów i 2 na 100 metrów zdobyła Julia Gwaj.