Judocy na medal
Białystok/Ełk 27/11/2017

Sukcesy młodych judoków z Ełku. W sobotę (25.11) w Białymstoku odbył się Podlaski Międzynarodowy Turniej Judo. Startowały w nim dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Było to w sumie ponad 160 zawodników. Ełk reprezentowało 14 osób z klubu Shamo Ełk i 8 zawodników MKS ŻAK EŁK. Przedstawiciele Shamo wywalczyli 10 medali. Najlepiej spisali się Mateusz Rempter i Amelia Felkner, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli złote krążki. Oprócz dwóch medali z najcenniejszego kruszcu, ełczanie przywieźli z zawodów z Białegostoku również 6 srebrnych i 2 brązowe. Reprezentanci Żaka zdobyli 6 medali. Złote w swoich kategoriach okazały się Amelia Szymańska i Ida Kuligowska.