Judocy na medal!
Ełk / Gdańsk / Alytus 11/03/2024

Pięć medali przywieźli zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk z Mistrzostw Regionu Północnego, które miały miejsce w minioną sobotę (09.03) w Gdańsku.

Na matach rywalizowało ponad 330 sportowców z 45 klubów. Z krążkami z najcenniejszego kruszcu wrócili startujący w swoich kategoriach wagowych w młodzikach – Dawid Wyrzykowski oraz Kuba Makal i Piotr Danieluk – rywalizujący w kategorii Juniorzy/Młodzieżowcy. Brązowe medale wywalczyli w Młodzikach – Lena Gajewczyk, a w kategorii junior/młodzieżowiec – Rafał Butyński. Takie wyniki pozwoliły ełckiej ekipie uplasować się na piątej pozycji w klasyfikacji drużynowej. Złoto na matach w Gdańsku wywalczył też startujący w kategorii młodzików Igor Golubiewski z Taisho Judo Klub Ełk.

Natomiast podopieczni trenera Krzysztofa Sosnowskiego z Shamo w miniony weekend reprezentowali Ełk również na międzynarodowym turnieju dla dzieci, młodzików i juniorów młodszych w litewskim Alytusie.  Przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Olaf Płatek w grupie do lat 18 wywalczył złoto, a z brązowym medalem wrócił Borys Sidelnikow startujący w kategorii U11.

Udział zawodników w turniejach współfinansowany był z budżetu miasta Ełku.