Jak ryby w wodzie
Ełk 29/03/2017

UKS-MOS-Ełk-cro

11 medali wywalczyli zawodnicy z UKS MOS Ełk na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Pływaniu. W rywalizacji, która odbyła się w Olsztynie udział wzięło ponad 130 zawodników z ośmiu klubów.

Wśród ełckich pływaków najlepiej spisał się Krzysztof Przybysz, który zdobył cztery medale. Złote krążki wywalczył na 100 i 400 metrów stylem dowolnym, srebro na 100 metrów stylem motylkowym i brąz na 200 metrów stylem zmiennym.

Cztery medale zawisły również na szyi Natalii Gawedzkiej. Trzy srebrne krążki zdobyła odpowiednio na 100 metrów stylem motylkowym, 400 dowolnym i 100 dowolnym. W rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym Natalia była trzecia.

Dwa medale przywiózł z Olsztyna Maciej Kacperski. Na 100 metrów stylem motylkowym był drugi, a na 200 metrów stylem grzbietowym – trzeci.

Ełczanie zdobyli również srebro w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii 12 lat UKS MOS EŁK zajął drugie miejsce, a w kategorii 13-latków – szóste.