Hutnik Kraków 1:2 Wigry Suwałki
Kraków 16/11/2020

Wigry Suwałki pokonały w niedzielę (15.11.20) Hutnik Kraków 2:1. Biało-niebiescy znaleźli się tym samym na drugim miejscu tabeli piłkarskiej II ligi.

Krakowianie dobrze rozpoczęli spotkanie. W 6. minucie bliski trafienia był Mateusz Ozimek. Kolejny dobry kontratak Hutnik wyprowadził niespełna pół godziny później, ale znów górą okazał się Hieronim Zoch. Mimo, że w pierwszej odsłonie więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, to zespół Wigier zdołał zdobyć bramkę przed przerwą. Precyzyjne dośrodkowanie Aftyki wykorzystał Łukasz Bogusławski, który strzałem głową wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Podopieczni Dawida Szulczka lepiej zagrali w drugiej połowie. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie w polu karnym gospodarzy padł Adrian Piekarski. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Patryk Czułowski.

Piłkarze z Krakowa rzucili się do odrabiania strat. Defensywa suwalczan sprawiła, że zawodnicy Hutnika byli bezradni. W ostatniej minucie spotkania udało im się jednak zdobyć bramkę kontaktową.

Hutnik Kraków 1:2 (0:1) Wigry Suwałki

Hutnik: Smug – Olszewski, Kędziora, Zając, Reczulski (73 Antoniak) – Ozimek (73 Jodłowski), Kieliś (73 Hajduk), Drąg, Świątek, Linca – Hafez (73 Sobala).

Wigry: Zoch – Aftyka (90 Suski), Šoljić, Piekarski, Dobrotka, Liszka – Gojko, Czułowski (90 Kozłowski), Bogusławski (78 Karankiewicz), Gierach (89 Świątek) – Sauczek (90 Gużewski).

Bramki: 0:1 – Bogusławski 41, 0:2 – Czułowski 55, 1:2 – Drąg 90+3.