Historyczny wynik
Suwałki 23/08/2017

Historyczny wynik wypracowali w tym sezonie suwalscy żeglarze. Jak informowaliśmy, załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała Mistrzostwa Świata w klasie CADET rozgrywane w miejscowości Bruinisse w Holandii i zdobyła tytuł Mistrza Świata w klasie CADET. Drugą załogą UKŻ GROT w Holandii były kobiety – Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz, które również zaprezentowały się świetnie i na 6 miejscu uzyskały najlepszy wynik wśród załóg żeńskich. W miniony weekend żeglarze odnieśli kolejny sukces. Na zakończonej w niedzielę (20.08) Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na Zalewie Zegrzyńskim załogi UKŻ GROT znowu pokazały klasę i mistrzowski poziom. O podium w Mistrzostwach Polski, pod opieką Pawła Cherubina, walczyły cztery załogi na łodziach klasy CADET. Dwie wróciły z medalami. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz zajęły I miejsce w klasyfikacji kobiet i zdobyły tytuł Mistrza Polski w klasie CADET. To drugie z kolei złoto Julii, po ubiegłorocznym zwycięstwie. Natomiast Eryk Martynko z Kingą Martynko na załodze wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji mężczyzn. Dla Eryka, to trzecie podium z kolei, po dwukrotnym Mistrzostwie Polski w 2015 i 2016 roku. W poniedziałek (21.08), po powrocie, prezentowali swoje trofea miejscowym dziennikarzom. Jak mówił Paweł Cherubin, trener zawodników, sukces to efekt wieloletniej, ciężkiej pracy.

Trenerowi wtórował Eryk Martynko. Jak powiedział, tytuł jest zwieńczeniem jego kariery w klasie CADET.

Co ciekawe Eryk i Kinga wygrali na 27-letniej, ciężkiej łodzi.