GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:2
Suwałki 23/07/2018

Przebudowane Wigry Suwałki w meczu 1. kolejki Fortuna I Ligi, pokonały na wyjeździe beniaminka rozgrywek GKS 1962 Jastrzębie 2:1.

Bramki dla suwalskiego zespołu strzelali nowi gracze – Jonatan Straus w 51. oraz Robert Bartczak w 83. minucie meczu. Jastrzębianie odpowiedzieli pięknym trafieniem Damiana Tronta w 53. minucie spotkania.

Wigry po sobotnim zwycięstwie plasują się na trzecim miejscu w lidze. Przed podopiecznymi Kamila Sochy pierwszy w sezonie 2018/2019 mecz na własnym boisku. W sobotę, 28 lipca biało-niebiescy zmierzą się z Chojniczanką Chojnice, która zremisowała w piątek (20.07) z Sandecją Nowy Sącz 3:3. Pierwszy gwizdek na Stadionie Miejskim w Suwałkach o godzinie 17.00.

GKS 1962 Jastrzębie – Wigry Suwałki 1:2 (0:0)
Bramki: Damian Tront 53′ – Jonatan Straus 51′, Robert Bartczak 83′

GKS 1962 Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 16. Dominik Kulawiak, 3. Kacper Kawula, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny – 10. Farid Ali (75′, 11. Dominik Szczęch), 32. Bartosz Jaroszek (89′, 27. Oskar Mazurkiewicz), 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach (80′, 28. Kamil Adamek), 77. Patryk Skórecki – 9. Adam Żak.

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 97. Piotr Kwaśniewski (86′, 20. Bartosz Mroczek), 44. Adrian Karankiewicz, 5. Wojciech Kuriata, 3. Jonatan Straus – 29. Martin Adamec, 4. Adrian Piekarski, 99. Damian Pawłowski, 27. Robert Bartczak, 32. Paweł Kaczmarczyk (64′, 2. Paweł Olszewski) – 9. Kamil Sabiłło (76′, 14. Aron Stasiak).

żółte kartki: Jaroszek, Skórecki, Tront – Pawłowski.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).