Finał na wyciągnięcie ręki
Suwałki 05/04/2019

W trzecim meczu półfinału siatkarskiej 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał KS Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 24:26, 26:24, 25:18). Biało-niebiescy, w rywalizacji do trzech zwycięstw, prowadzą 2:1. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem, został Kamil Skrzypkowski (MKS Ślepsk Suwałki). Tomaszowianie walczą zatem o pozostanie w grze, natomiast suwalczanie potrzebują jednego zwycięstwa do awansu. Kolejny mecz w piątek, 5 kwietnia o godzinie 18.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Suwalski zespół już od pierwszych piłek pokazał, że we własnej hali czuje się znakomicie. Dobre ataki Jakuba Rohnki i Kamila Skrzypkowskiego wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie. Problemy w grze ofensywnej mieli natomiast goście, gdzie nieskuteczny był lider zespołu – Wiktor Musiał. Biało-niebiescy świetnie odpierali ataki rywali i jeszcze lepiej pracowali zagrywką. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy próbowali nawiązać równorzędną walkę, ale z każdą piłką rosła przewaga Ślepska. Wygraną, w premierowej odsłonie, przypieczętował Cezary Sapiński.

W drugim secie obudził się Bartłomiej Neroj, kapitan Lechii, który popisał się serią świetnych zagrywek. Chwilę później gospodarze doprowadzili do remisu i taki obraz gry utrzymał się do ostatnich piłek drugiej partii. W zespole Ślepska dobrze funkcjonował blok, natomiast Lechia postawiła wszystko na jedną kartę. Opłaciło się. Ambitni i waleczni tomaszowianie zwyciężyli na przewagi, do 24 punktów.

Trzecia odsłona stała pod znakiem ataku obu zespołów. Świetnie spisywali się Wojciech Winnik i Wiktor Musiał. Gra oscylowała wokół remisu, ale w końcówce seta serią punktowych zagrywek popisał się środkowy Ślepska, Cezary Sapiński i nerwowa końcówka okazała się szczęśliwa dla gospodarzy.

Biało-niebiescy nie zwalniali tempa. Poszczególne kontry, które powinny paść łupem Lechii, ostatecznie wzbogacały punktowo siatkarzy Ślepska. Podopieczni Mateusza Mielnika narzucili gościom swój styl gry i nie zwalniali w kluczowych momentach czwartego seta. Na szczególną uwagę zasługuje Kamil Skrzypkowski, który wykonał kilka świetnych zagrywek. Ostatnie piłki czwartkowego meczu to pełna kontrola gospodarzy i pewne zwycięstwo do 16-stu punktów.

MKS Ślepsk Suwałki: Gonciarz, Skrzypkowski, Winnik, Siek, Sapiński, Rohnka, Filipowicz (L) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Krupiński (L)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki:  Neroj, Janus, Rusin, Gutkowski, Miniak, Musiał, Mihułka (L) oraz Pigłowski, Toma, Bonisławski (L)
MVP: Kamil Skrzypkowski (MKS Ślepsk Suwałki)

Stan rywalizacji: 2:1 (3:0, 26:03; 0:3, 27.03; 3:1, 04.04)

26.03, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:19, 25:18, 25:17), MVP: Kamil Gutkowski
27.03, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 26:28, 16:25), MVP: Wojciech Winnik
04.04, MKS Ślepsk Suwałki – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 24:26, 26:24, 25:18), MVP: Kamil Skrzypkowski

05.04, godz. 18:00 MKS Ślepsk Suwałki – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
*09.04 godz. 18:00 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki

*Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Mecz oznaczony gwiazdką został podany do informacji jako ewentualny.