Ełczanie zdobyli 7 medali
Ełk / Krotoszyn 06/12/2021

Siedem medali przywieźli z zawodów w Krotoszynie ełccy zawodnicy sumo. W niedzielę (05.12) odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

W grupie juniorów w kategorii 80 kg startowali Dawid Rafałowski, który zdobył złoto i Rafał Butyński, który wywalczył brązowy medal.

Jak informuje Krzysztof Sosnowski, trener ełczan, regulamin sportowy Polskiego Związku Sumo na zawodach tej rangi pozwala walczyć także w jednej kategorii wagowej wyżej i nasi juniorzy spróbowali swoich sił w wadze 90 kg. W niej na podium zamienili się miejscami, Rafał wywalczył medal złoty a Dawid brązowy.

Jak dodaje Sosnowski, w grupie juniorów Rafał stoczył łącznie 10 walk, Dawid 9 pojedynków, a do tego startowali jeszcze w kategorii seniorskiej. Tam byli poza podium, ale przewalczyli po kolejnych sześć potyczek.

Turniej był zaliczany do rankingu na 2022 rok.

– Walczymy o kadrę narodową juniorów i wyjazd na Mistrzostwa Europy – informuje trener ełczan, który w Krotoszynie dorzucił srebro w seniorskiej kategorii 85 kg. Do tego doszły dwa brązowe medale, które zdobył senior Jakub Makal, rywalizujący w wadze 70 i 77 kg.