II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w historii ludzkości. Dziś mija 76 lat od jej rozpoczęcia. To właśnie 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. W całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenie. Rocznicowe obchody tradycyjnie odbyły się też w Ełku. Uczestniczyli w nich m.in. kombatanci, samorządowcy, parlamentarzyści, harcerze i reprezentanci służb mundurowych.
Po apelu poległych i salwie honorowej pod pomnikiem Bohaterskim Żołnierzom Września złożono kwiaty i zapalono znicze. Nie zabrakło też przemówień. Głos zabrał Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku.
II wojna światowa trwała ponad sześć lat, pochłonęła około 60 milionów ludzkich istnień, wśród nich blisko 6 milionów Polaków.

Nasi Partnerzy
Copyright © 2025. Bayer FM wykonany przez : Marek Panasiewicz
