Dwudniowe święto sumo w Suwałkach
Suwałki 15/04/2024

Mistrzostwa Polski w Sumo odbyły się w weekend (13-14.04) w Suwałkach.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało ze sobą około trzystu młodych sportowców z różnych regionów kraju.

Zawodnicy walczyli w klasyfikacji Młodzików i Młodziczek U13 i U15 oraz o Puchar Europy Seniorów i Seniorek w Sumo.

Suwałki reprezentowało troje podopiecznych LMUKS Olimpik Suwałki. Najlepszy wynik z tej grupy osiągnął Sebastian Staszewski, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg w kategorii wiekowej do 15 lat. Suwalczanin Kacper Piekarski zajął siódme miejsce w kategorii do 60 kg w kategorii wiekowej do 15 lat. Natomiast Natasza Pikora, kolejna zawodniczka szkoląca się pod okiem trenera Andrzeja Koncewicza, zajęła piąte miejsce w kategorii do 55 kg w grupie wiekowej do 13 lat.