Dwa złote medale bokserów
Ełk 16/05/2016

mkbbb

Dwa złote medale wywalczyli zawodnicy MKB Mazur Ełk na Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Bokserskim „Grand Prix Białegostoku”. W rozegranych w miniony weekend zawodach startowało około 100 zawodników z ponad 20 klubów z Polski oraz ekipy zagraniczne.

W kategorii wiekowej kadetów po złoto sięgnął Adrian Krukowski. W walce eliminacyjnej ełczanin już w pierwszej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Bartosza Burzyńskiego z OSiR Suwałki. W finale Adrian zmierzył się z Sebastianem Perzanowskim z Nowego Dworu Mazowieckiego. Walkę wygrał 2:1.

Drugi złoty medal wywalczył w kategorii juniorów Tomasz Kulenko, który w finale skrzyżował rękawice z Oskarem Łażewskim z Hetmana Białystok. Ełczanin pokonał przeciwnika w drugiej rundzie przez nokaut techniczny. Po mocnych ciosach Kulenki zawodnik z Białegostoku był trzykrotnie liczony. W końcu sędzia ringowy odesłał go do narożnika, uznając tym samym zwycięstwo ełczanina.

Wyjazd na zawody zawodników MKB Mazur Ełk był możliwy dzięki dotacji, którą klub pozyskał z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku.