Dwa złote i cztery brązowe medale
Suwałki 11/04/2022

Dwa złote i cztery brązowe medale zdobyli suwalscy badmintoniści w Sianowie.

W grze pojedynczej od dłuższego czasu króluje na polskich kortach w kategorii U19 Ulyana Volskaya. Podopieczna Jerzego Dołhana w turnieju głównym w półfinale pokonała klubową koleżankę Viktorię Pletsiukhową 2:0, a w finale 2:1 pokonała Anastasiię Kosenchuk z UKS Hubal Białystok.

W tej kategorii brązowy medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyła także Viktoria Pletsiukhowa i Veranika Stankevich.

Drugi złoty medal i najwyższe miejsce na podium dla suwalskiej pary mieszanej Jan Szeszko i Aleksandra Wilczewska. Suwalczanie po trzysetowej rywalizacji pokonali w finale 2:1 parę Sebastian Pinkowicz/Agata Kozicka.

Brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt zdobyła Aleksandra Wilczewska, wspólnie z Agatą Kozicką.

Suwalska para deblowa Michalina Jaśkiewicz/Aleksandra Wasilewska zakończyły rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

Kolejny brązowy medal dla suwalskiego badmintonisty to gra podwójna chłopców. Janek Szeszko z Michałem Węsłowiczem w ćwierćfinale pokonali 2:0 Jakuba Gałązke/Rafała Mielnika.