Cztery medale ełckich judoków
Ełk/Gdańsk 17/02/2020

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk na Mistrzostwach Regionu Pomorskiego w Gdańsku.
W zawodach startowały kluby z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego – w tym sześciu zawodników ełckiego klubu.

W kategorii Junior Młodszy U18 do 66 kg pierwsze miejsce zdobył Jakub Makal, wygrywając 5 walk – wszystkie kończąc przed regulaminowym czasem.
Do 73 kg złoty medal uzyskał Piotr Danieluk, wygrywając przed czasem wszystkie 4 walki.

Kolejne medale zawodnicy Judo Shamo Ełk zdobyli w kategoriach Młodzików U16.
Złoty medal w kategorii ponad 90 kg, wygrywając dwie walki, zdobył Olaf Płatek.
Drugie miejsce na podium w kategorii do 73 kg uzyskał Rafał Butyński, wygrywając 2 z 3 walk.

W zawodach uczestniczyli też Bernard Mik w kategorii do 60 kg – wygrał 2 walki z 4, oraz Maciej Redlin, który brał udział w jednej walce.