Co się odwlecze, to nie uciecze!
Suwałki 04/04/2018

W meczu zaległej 15. kolejki Nice I ligi, Wigry Suwałki pokonały w Ostródzie Stomil Olsztyn 2:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobył w 24. oraz 59. minucie meczu Patryk Klimala. Młody napastnik Wigier ma na koncie już 9. trafień w sezonie. Olsztynianie odpowiedzieli trafieniem Grzegorza Lecha w 36. minucie spotkania.

Mecz w pierwotnym terminie miał się odbyć 28 października 2017 roku. Na przeszkodzie stanęły wówczas opady śniegu i fatalny stan boiska w Olsztynie. Kolejną próbę rozegrania pojedynku podjęto miesiąc później, również bez skutku. Do trzech razy sztuka. Środowe popołudnie okazało się szczęśliwe dla Wigier, które awansowały na 3. miejsce w ligowej tabeli (stan na 04.04) i z drużyny walczącej o utrzymanie w rozgrywkach stały się zespołem, z którym muszą liczyć się najlepsi w lidze.

Było to już jedenaste zwycięstwo biało-niebieskich w sezonie. Z trzynastu rozegranych kolejno ligowych spotkań, Wigry przegrały tylko jedno. Podopieczni Artura Skowronka nie mają jednak czasu na odpoczynek. Już w najbliższą sobotę (08.04) na Stadionie Miejskim w Suwałkach, Wigry podejmować będą GKS Katowice. Początek meczu o godzinie 18:00.

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Grzegorz Lech 36′ – Patryk Klimala 24′, 59′

Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński – 18. Janusz Bucholc, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 11. Lukáš Kubáň (84′, 29. Tomasz Zając) – 3. Marcel Ziemann, 7. Paweł Głowacki (78′, 8. Marcin Stromecki), 5. Grzegorz Lech, 6. Dani Ramírez, 9. Artur Siemaszko – 90. Paweł Abbott (61′, 10. Piotr Głowacki).

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 22. Mateusz Spychała, 32. Robert Obst, 4. Mateusz Żyro, 3. Rafał Remisz – 23. Serhij Pyłypczuk (75′, 20. Laurențiu Iorga), 10. Mateusz Radecki, 8. Patryk Sokołowski, 25. Damian Gąska (90′, 27. Piotr Kwaśniewski), 19. Mariusz Rybicki – 9. Patryk Klimala (90′, 34. Adrian Piekarski).

żółte kartki: Paweł Głowacki, Piotr Głowacki – Spychała, Gąska.

sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).