Brązowy Tomasz Kulenko
Nowa Dęba/Ełk 03/05/2017

tomasz-kul

Zawodnik MKB Mazur Ełk Tomasz Kulenko brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w boksie. Zawody zostały rozegrane w Nowej Dębie w województwie podkarpackim. Wzięło w nich udział ponad 130 zawodników z prawie 80 klubów reprezentujących 15 okręgowych związków bokserskich.

Tomasz Kulenko startował w kategorii wagowej 75 kg. W walce eliminacyjnej, w której dochodziło do ostrej wymiany silnych ciosów z obu stron, pokonał w drugiej rundzie po dwukrotnym liczeniu Gustawa Cieślara z Łodzi. W pojedynku ćwierćfinałowym ełczanin już w pierwszych sekundach szybkimi i dynamicznymi ciosami znokautował Marcina Bociańskiego z Nowego Sącza. W półfinale Tomek przegrał na punkty z Piotrem Szczukowskim z Chojnic. Tym samym reprezentant ełckiego Mazura zajął trzecie miejsce. Jego wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji, którą klub otrzymał z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku.