Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 1:3
Suwałki 24/10/2022

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli z Barkom-Każany Lwów 3:1.

Drużyna z Lwowa jest beniaminkiem PlusLigi w sezonie 2022/2023. To efekt innowacyjnego powiększenia rozgrywek, dzięki czemu zespół z Ukrainy może rywalizować w Polsce. Z powodu rosyjskiej agresji, siatkarze nie mogą jednak grac u siebie i w tym sezonie ligowych rywali podejmują w Krakowie.

Ostatni raz oba zespoły miały okazję ze sobą rywalizować we wrześniu 2016 roku. Wówczas Ślepsk wygrał 3:2, aby kilka dni później przegrać 0:3.

Wgrana i tym razem nie przyszła łatwo. Pierwszy set przypadł siatkarzom z Lwowa. Wygrali 25:20. Podobnie zaczęła się też druga odsłona. W pewnym momencie gospodarze uzyskali pięciopunktową przewagę (7:2). Biało-niebiescy jednak nie odpuścili i zdołali odwrócić losy seta i wyjść na prowadzenie.

Po przełamaniu biało-niebiescy nie wypuścili już zwycięstwa z rąk.

W rezultacie drużyna z Suwałk awansowała w tabeli PlusLigi na 7. miejsce.