AZS AGH Kraków – MKS Ślepsk Suwałki 0:3
Kraków / Suwałki 25/02/2019

W meczu 26. kolejki 1. Ligi Mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał AZS AGH Kraków 3:0 (25:22, 25:19, 26:24). Podopieczni Mateusza Mielnika zrewanżowali się tym samym krakowskim siatkarzom za porażkę, którą ponieśli w pierwszej fazie rozgrywek we własnej hali.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem bardzo wyrównanej gry. Dzięki serii zagrywek Kacpra Gonciarza suwalczanie nieco odetchnęli. Kilka minut później akademicy ruszyli w pogoń za wynikiem i za sprawą dobrych ataków Adama Smolarczyka czy Daniela Gąsiora, osiągnęli remis. Ostatecznie premierową odsłonę zakończył as serwisowy Mateusza Laskowskiego. Drugi set obie drużyny rozpoczęły walką „punkt za punkt”. W połowie seta do głosu doszli jednak biało-niebiescy, którzy za sprawą dobrych zagrywek Jakuba Rohnki i Kamila Skrzypkowskiego, wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Kolejną partię ponownie zakończył as serwisowy, tym razem posłany przez Cezarego Sapińskiego. W trzecim secie siatkarze Ślepska dobrze pracowali blokiem i skutecznie grali środkiem boiska. Po chwilowym przestoju przy stanie 10:11, biało-niebiescy po raz kolejny w tym meczu „odskoczyli” na kilka punktów, po czym zafundowali swoim kibicom bardzo wyrównaną końcówkę. Ostatnie słowo należało jednak do Wojciecha Winnika i Jakuba Rohnki, którzy skutecznymi atakami zapewnili suwalskiemu zespołowi cenne trzy punkty.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Jakub Macyra (MKS Ślepsk Suwałki).

AZS AGH Kraków – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 19:25, 24:26)

AZS AGH Kraków: Stajer, Błasiak, Gąsior, Dudziński, Smolarczyk, Jankiewicz – Biniek (L) oraz Kącki, Rajchelt, Zmarz
MKS Ślepsk Suwałki: Skrzypkowski, Rohnka, Winnik, Gonciarz, Siek, Sapiński – Filipowicz (L) oraz Szwaradzki, Tomczak, Laskowski, Macyra, Krupiński (L)