Judocy z medalami w Pucharze Polski w sumo
Ełk 21/02/2022

Ełccy judocy z medalami w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

Zawody rozegrane zostały w niedzielę (20.02) w Dębicy. Ełk reprezentował o w sumie siedmiu zawodników klubu Judo Shamo Ełk.

Drugi raz z rzędu na tej rangi imprezie złote medale w swoich wagach wywalczyli Dawid Rafałowski- w kategorii 80kg i Rafał Butyński 90kg. Dodatkowo Dawid zajął też 2 miejsce w kategorii 90kg – poinformował Krzysztof Sosnowski, trener ełckich judoków.

W juniorach zadebiutował Olaf Płatek, który w tym roku jest pierwszym rocznikiem kadeta. Wicemistrz Europy Młodzików z zeszłego roku wywalczył srebrny medal w kategorii +100 kg, a drugie srebro dołożył startując w kategorii OPEN.

Udział w turnieju jest częścią projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Ełk „Walczymy o Kadrę Narodową w Sumo”.