Sukces SKB Litpol Malow
Suwałki 10/03/2020

Suwalczanie – SKB Litpol Malow pokonali swoich rywali podczas V rundy 47. Drużynowych Mistrzostw Polski. Pewnie zwyciężyli 7:0 z AZS AGH Kraków i 5:2 z ABRM Warszawa – aktualnymi mistrzami, oraz 5:2 z białostockim UKS HUBAL – brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski 2019.

– Pokonaliśmy dwa silne zespoły ze stolic kraju i województwa, do finału przystąpimy z pozycji lidera – mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol-Malow. Wystąpiliśmy w najsilniejszym składzie. Wygraliśmy rundę zasadniczą nie przegrywając żadnego meczu. Dziękujemy za gorący doping kibiców, który naszym badmintonistom dodał skrzydeł. Jesteśmy na dobrej drodze do odzyskania mistrzowskiego trofeum – dodał Szleszyński.

W półfinale suwalczanie spotkają się AZS UM Łódź, drugą półfinałową parą są drużyny UKS Hubal Białystok i ABRM Warszawa. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w 48. finale Drużynowych Mistrzostw Polski

W sezonie 2019/2020 Suwalski Klub Badmintona reprezentowali: Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Anastazja Khomich, Karolina Szubert, Mariia Ultina, Ulijana Volska, Emil Holst, Michał Sobolewski
Przemysław Szydłowski i Mateusz Świerczyński.

(WS2) Kamila AUGUSTYN – Aleksandra ROGOWSKA 15-4 15-8
(MD) Łukasz MOREŃ / Przemysław SZYDŁOWSKI – Mariusz KABAT / Jan RUDZIŃSKI 15-10 15-13
(WD) Monika BIEŃKOWSKA / Uliana VOLSKA – Aleksandra KOŁODZIEJ / Izabela PAJEK
15-7 15-5

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 5 : 2 ABRM Warszawa

(MS1) Emil HOLST – Piotr KRAJEWSKI 15-1 15-5
(MS2) Mateusz ŚWIERCZYŃSKI – Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7
(XD) Emil HOLST / Karolina SZUBERT – Adam CWALINA / Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 7-15 10-15
(WS1) Mariia ULTINA – Olga MIKSZA 15-9 15-4
(WS2) Kamila AUGUSTYN – Joanna RUDNA 4-15 13-15
(MD) Przemysław SZYDŁOWSKI / Michał ŁOGOSZ – Piotr KRAJEWSKI / Bartosz MARKIEWICZ 15-7 15-7
(WD) Karolina SZUBERT / Mariia ULTINA – Joanna RUDNA / Magdalena ŚWIERCZYŃSKA 15-5 15-8

SKB Litpol – Malow 5 : 2 UKS HUBAL BIAŁYSTOK

(XD) Michał Łogosz / Kamila Augustyn- Nikita/ Devi Sri 15:12, 15:14
(SM1) Emil Holst – Krzysztof Jakowczuk 15:8, 15:4
(SM2) Mateusz Świerczyński – Maciej Poulakowski 15:10, 15:6
(WS1) Marija Ultina – Devi Sari 14:15, 10:15
(WS2) Monika Bieńkowska – Karolina Janowska15:12, 12:15, 15;14
(MD) Emil Holst / Michał Łogosz – Nikita Chakimow / Paweł Śmiłowski 8:15, 15:11, 8:15
(WD) Kamila Augustyn / Mariia Ultina- K. Janowska / Edyta Rogalska 15:7, 15:6