Wrócili z medalami
Suwałki 21/11/2018

Dwa srebra i brąz z zawodów Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w boksie przywieźli pięściarze suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zakończonych w niedzielę, w Grudziądzu, zawodach wzięło udział 170 zawodników i zawodniczek z 70 polskich klubów. Klaudia Daniłowicz (69 kg.) oraz Martyna Karpińska (64 kg.) wywalczyły srebrne medale. Jak podkreśla Paweł Pasiak, trener pięściarzy OSiR-u, w eliminacjach suwalczanki trafiły na bardzo doświadczone zawodniczki m.in.: medalistki Mistrzostw Polski, ale pokonały swoje rywalki przed czasem i w imponującym stylu dotarły do finału. Brązowy krążek z Grudziądza przywiózł Maciej Suchwałko (91 kg.), jeden z bardziej wyróżniających się zawodników, w swojej kategorii wiekowej, w kraju. W eliminacjach suwalczanin pokonał Christiana Kurzaja, z klubu Prosna Kalisz, aktualnego Mistrza Polski w Kickboxingu. Tegoroczny Puchar Polski był nadzwyczaj silnie obsadzony i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym – ocenia trener. Podopieczni Pawła Pasiaka zdobyli najwięcej medali spośród drużyn z województwa podlaskiego startujących w Grudziądzu.