Porażki Mazura i znicza – wygrana Mamr
Region 19/11/2018

Porażkami zakończyły piłkarską jesień drużyny z regionu występujące w pierwszej grupie III ligi:

MKS Mazur Ełk przegrał u siebie z warszawską Polonią 0 do 3 po bramkach Bartosza Wiśniewskiego w 40 minucie, Cezarego Sauczka w 71 i Piotra Maślanki w 75 minucie.

Piłkarze Mazura pojawili się na płycie ełckiego stadionu z 15 minutowym opóźnieniem – był to ich protest przeciwko sytuacji panującej w klubie, który boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi.

Warto też wspomnieć o pięknym geście kibiców gości, którzy po meczu zorganizowali tak zwaną zrzutkę, a zebrane 600 złotych przekazali na rzecz Mazura.

Po rundzie jesiennej MKS Mazur Ełk zajmuje przedostatnie, 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Ełcka drużyna odniosła jesienią 2 zwycięstwa, 4 mecze zremisowała i 11 przegrała. Bilans bramkowy Mazura: 19 goli zdobytych i 32 stracone.

Znacznie lepiej wiedzie się zespołowi z Białej Piskiej.

Pomimo porażki w ostatniej kolejce z Legionovią Legionowo 1:5, Znicz kończy rundę na 8 pozycji, mając na koncie 24 punkty.

Jesienią piłkarze Znicza wygrali 7 meczów, 3 spotkania zremisowali i 7 razy schodzili z murawy pokonani. Zdobyli 27 bramek a 28 stracili.

W ten weekend grała także IV Liga. W grupie warmińsko-mazurskiej Czarni Olecko zremisowali w Braniewie z Zatoką 1:1, Rominta Gołdap przegrała u siebie z Tęczą Biskupiec 0:1, a Mamry Giżycko pokonały na wyjeździe Olimpię II Elbląg 4:1.

W grupie podlaskiej Warmia Grajewo pokonała w Dąbrowie Białostockiej tamtejszy Dąb 2:1, a Wissa Szczuczyn także na wyjeździe wygrała z Biebrzą Goniądz 5:1.