KS Gwardia Wrocław – MKS Ślepsk Suwałki 1:3
Wrocław/Suwałki 08/10/2018

Siatkarze MKS Ślepsk Suwałki w meczu 2. kolejki siatkarskiej 1 ligi pokonali we Wrocławiu tamtejszą KS Gwardię 3:1.

Pierwszą partię spotkania od lepszej gry rozpoczęli goście. Wrocławianie nie wystrzegali się jednak prostych błędów. W szeregach MKS-u Ślepsk bardzo dobrze w ataku spisywał się Jakub Rohnka. Co prawda w końcówce Gwardia zniwelowała stratę do dwóch punktów, ale ostatnie słowo należało do suwalczan.

Kolejny set lepiej rozpoczęli gospodarze. W ataku nie do zatrzymania był Michał Superlak. Z czasem jednak podopieczni Piotra Lebiody zaczęli popełniać proste błędy, które wykorzystali siatkarze z Suwałk. Końcówka była zacięta, ale w tych najważniejszych akcjach więcej spokoju zachowali goście, którzy wygrali tę partię na przewagę.

Set numer trzy, to wyraźna dominacja drużyny Gwardii Wrocław. Już na początku wypracowała sobie przewagę i w dalszej części kontrolowała grę, nie dając żadnych szans rywalom.

Czwarta odsłona sobotniego spotkania była najbardziej wyrównana. Początkowo żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Dopiero w drugiej połowie seta wrocławianie odskoczyli na trzy punkty. Suwalski zespół zdołał jednak doprowadzić do remisu. Dwa punkty na wagę zwycięstwa zdobyli podopieczni Mateusza Mielnika, którzy wygrali w całym meczu 3:1.

MVP sobotniego spotkania został Kacper Gonciarz, rozgrywający Ślepska.

Kolejny ligowy mecz suwalczanie rozegrają już w najbliższą środę (10.10). Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Exact Systems Norwid Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 17.00.