Pierwsza wygrana Mazura
Ełk 27/08/2018

Dwubramkowym zwycięstwem ełczan zakończyły się derby Mazur Wschodnich. W sobotę (25.08) Mazur Ełk na swoim boisku podejmował beniaminka III ligi Znicz Biała Piska. Ełczanie nie byli gościnnymi gospodarzami i pokonali gości z Białej Piskiej 2:0.

Było to bardzo zacięte spotkanie, w którym nie brakowało sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie to goście stworzyli jako pierwsi dwie groźne sytuacje. Najpierw po strzale Patryka Gondka piłka o centymetry minęła słupek bramki Mazura, w drugiej sytuacji jeden na jeden, górą był Adam Radzikowski, bramkarz Mazura.

Ełczanie też atakowali, jednak dobre interwencje bramkarza Znicza nie pozwoliły na objęcie prowadzenia.

Wynik otwarty został w 76 minucie spotkania. Wtedy w polu karnym Znicza faulowany został Dawid Kalinowski.

Karnego na bramkę zamienił Bartosz Szaraniec. Było 1:0 dla Mazura.
Znicz za wszelką cenę chciał wyrównać i ruszył do przodu, a zawodnicy z Ełku skupili się na kontrach.

Jednak na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 89. minuty. Wtedy to Maciej Zieniewicz uderzeniem w prawy róg pokonał bramkarza Znicza.

Spotkanie Mazur Ełk – Znicz Biała Piska zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Mazura. To pierwsza wiktoria ełczan po dwóch porażkach i wyniku bezbramkowym.

Warto zaznaczyć, że mecz na ełckim stadionie oglądało około 900 widzów.