Od Młodzika do Olimpijczyka
Suwałki/Warszawa 09/04/2018

Z pięcioma medalami, życiowymi rekordami i niezapomnianymi wrażeniami wrócili pływacy Muks Olimpijczyk Suwałki z zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się w minioną sobotę (07.04) w Warszawie. Rywalizację stoczyło 65 klubów z całej Polski. Suwałki reprezentowało dziewięcioro zawodników. Dominika Burdyn w kategorii 13-latek zdobyła brąz na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Jej starsza o rok koleżanka Julia Gwaj startując w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym zdobyła złoty medal i w drugim starcie na 200 metrów stylem zmiennym wywalczyła medal srebrny. Z dwoma wygranymi zakończył swój udział w zawodach Filip Kosiński, który w gronie 14-latków okazał się najszybszy na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem motylkowym.