Olaf wywalczył brąz
Alytus, Ełk 11/12/2017

Brązowy medal wywalczył ełczanin Olaf Płatek na IV Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików im. Aldasa Baranauskasa. Zawody odbyły się w sobotę (9.12) w litewskim Alytusie. W turnieju startowali młodzi judocy z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Ełcki Klub Judo Shamo reprezentowała czwórka zawodników. Na trzecim stopniu podium stanął Olaf Płatek, który startował w kat. U12 +50kg. Reprezentant Ełku stoczył trzy walki.

Jak informuje Krzysztof Sosnowski, trener Klubu Judo Shamo, Olaf w półfinale prowadził na punkty, mając założone trzymanie. Niestety z powodu braku doświadczenia nie skończył tego pomyślnie i nie trafił do finału. W walce o brązowy medal, wygrał w dogrywce z zawodnikiem gospodarzy.

Blisko medalu był również Oskar Szurakowski, który stoczył cztery walki, ostatecznie zajmując 5 miejsce. 7 miejsce zajął Marcel Lewandowski. Za tydzień młodzi judocy z Ełku wystartują w ostatnich zawodach w tym roku i będą to Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.