Trzy złote medale bokserów
Białystok/Ełk 05/12/2016

turrrniejjj

Trzy złote medale wywalczyli zawodnicy MKB „Mazur” Ełk na IX Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Młodzieży w Boksie. Zawody odbywały się w miniony weekend w Białymstoku. Wystartowało ponad 70 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.

W kategorii juniorów w wadze 69 kg złoto wywalczył Tomasz Kulenko. Reprezentant Ełku w eliminacjach pokonał Marcina Kapelewskiego z Łomży, a w walce finałowej Alana Chmurskiego z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dodatkowo Kulenko został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Kolejne złoto przypadło w udziale Adrianowi Krukowskiemu, który startował w kategorii wiekowej kadet w wadze 66 kg. Zawodnik ełckiego Mazura pokonał Ainarasa Miliauskasa z Litwy i Michała Niedźwiedzia z Hajnówki.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Aleksandra Wesołowska, która w kategorii wiekowej kadet w wadze 63 kg pokonała 3:0 Martynę Karpińską z OSIR Suwałki.

Wyjazd zawodników MKB „Mazur” Ełk na mistrzostwa był możliwy dzięki dotacji, którą klub otrzymał z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku w ramach realizowanych grantów na rozwój sportu.