8 medali młodych pływaków
Michałowo 23/05/2016

P1050952

Bardzo dobry start ełczan w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w wieku 10 i 11 lat w pływaniu. Rywalizacja odbyła się w sobotę w Michałowie. Wzięło w niej udział  160 zawodników z 11 klubów.  Ełk reprezentowany był przez 10 osobową drużynę zawodników UKS MOS EŁK.

Podopieczni Igora Makala i Marka Klimowicza wywalczyli w sumie 8 medali.
Cztery złote krążki „wypływał” Krzysztof Przybysz ( 100 m styl dowolny, 100 m styl grzbietowy, 200 m styl dowolny, 200 m styl zmienny), srebro zdobyli Hubert Grzymkowski (50 m styl grzbietowy) i Maciej Liszewski (100 m styl klasyczny), a brąz Natalia Gawedzka (200 m styl zmienny) i Adrian Dzienisiewicz (50 m styl grzbietowy).

W klasyfikacji generalnej 10-cio latków UKS MOS EŁK zajął 2. miejsce, a Krzysztof Przybysz został najlepszym zawodnikiem w kategorii 11 lat.