5. miejsce w Mistrzostwach
Ełk/Kraków 04/04/2016

Na 5. miejscu zakończył start w 23. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w  boksie zawodnik MKB Mazur Ełk, Tomasz Kulenko. Czterodniowa rywalizacja zakończyła się w niedzielę. W Krakowie startowało prawie 140 zawodników z 79 klubów. Tomasz Kulenko rywalizował  w kategorii wagowej 69 kg. Jak informuje Tadeusz Biryło trener pięściarzy MKB Mazur Ełk- w walce eliminacyjnej Kulenko pokonał 3: 0 Wojciecha Starzyńskiego z „Berej Boxing” Lublin. W ćwierćfinale skrzyżował rękawice z aktualnym wicemistrzem  Europy i brązowym medalistą mistrzostw Świata Erykiem Apresyanem z „Zawiszy” Bydgoszcz. Po wyrównanym pojedynku przegrał na punkty z jednym z najlepszych zawodników na Świecie w swojej kategorii wiekowej, który również wywalczył tytuł mistrza Polski- poinformował Biryło. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki otrzymanej dotacji z Urzędu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego.