5 medali Mistrzostw Europy przywieźli zawodnicy z Ełku
Ełk/Olsztyn 09/12/2019

W rewelacyjny stylu kończą tegoroczny sezon sportowy zawodnicy klubu MMA Team Ełk.

Na Mistrzostwach Europy Calvacanti Brazilian Jiu-Jitsu no gi wystartowało 8 fighterów z Ełku. Pięciu z nich wróciło do domu z medalami.

Mistrzostwa rozegrane zostały w w minioną sobotę (07.12.) w Olsztynie. O miano najlepszych rywalizowało 250 zawodników.

Najlepsi reprezentanci Ełku to: Oleg Wróblewski, zdobywca 1 miejsca w kategorii junior – 66kg, Paweł Kalinowski – pierwsze miejsce w kategorii -91 białe pasy i Piotr Podlaski, który w tej samej kategorii zdobył 3 miejsce. Na 2. stopniu podium stanął także Szymon Łowczyński w kategorii – 73 kg białe pasy, a na 1 miejscu Mateusz Zawadzki w kategorii – 85 kg purpurowe pasy.

Jak informuje Tomasz Zawadzki z MMA Team Ełk, tymi mistrzostwami zawodnicy kończą starty w tym roku. – Każdy z zawodników zyskał kolejne doświadczenie. Cieszymy się, że wyniki były tak wysokie – podsumowuje Zawadzki.