12 medali ełckich judoków
Ełk, Olsztyn 28/05/2018

12 medali przywieźli młodzi zawodnicy Klubu Judo Shamo Ełk z Otwartych Mistrzostw Olsztyna Dzieci i Młodzików. W niedzielnych (27.05) zwodach rywalizowały kluby z województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz ekipy z Rosji i Białorusi. W sumie wystartowało koło 200 zawodników.

Jak informuje Krzysztof Sosnowski, trener ełczan, jego podopieczni wywalczyli 12 medali.

Złote krążki zdobyli Olaf Płatek, Marcel Lewandowski, Rafał Butyński, Patryk Laskowski i Oskar Szurakowski. Srebrne medale wywalczyli Bartosz Kukliński i Kuba Makal. Na trzecim stopniu podium stanęli Bernard Mik, Maja Gutowska, Piotr Danieluk, Artur Poghosyan i Cyryl Lewandowski. Czwarte miejsce zajęła Magda Dzierżyńska.

Jak dodaje Sosnowski, reprezentacja ełczan drużynowo zdobyła drugie miejsce w grupie młodzików, ustępując drużynie z Grodna, a wyprzedzając na podium BKS Bydgoszcz i Sambo – Judo 39 Kaliningrad.